Süspansiyon Kontrolü

Süspansiyon; yay, yastık takozu ve amortisör gibi esnek ögeleri oluşturur. Süspansiyon sisteminin görevi tekerleklerin stabil hareketlerinin düzgün bir sistem içerisinde ilerlemesini sağlamak ve araçta herhangi bir darbe sonucu oluşan sarsıntıyı azaltmaktır. Gelen darbeye karşı arabanın aşırı tepki vermesini engelleyen amortisörler ise süspansiyon sisteminin bir parçasıdır. Denge çubukları, rotiller, askı sistemleri ve yaylar süspansiyon sisteminin diğer parçalarındandır.

Aracın sağlıklı bir amorsitör ve muvazeneli bir süspansiyona sahip olup olmadığını inceleyen süsapansiyon testi İstanbul oto ekspertiz‘in sahip olduğu süspansiyon test kontrolleri cihazı ile yapılır. Bu cihazın bilirkişiler tarafından sürekli bakımı yapıldığı için son derece güvenilir sonuçlar vermektedir.yapılan bu inceleme hakında bilgi verecek olursak  tekerleklerin çekiş kuvvetine, minimum frekansına, Vibrasyon ile kuvvetin ölçülmesine,  dört tekerleğin her birinin ağırlık ölçümüne ve araç ağırlığının ölçümlerine bakılmaktadır.

İstanbul oto ekspertiz güvenilir firmaları‘nın önünde gelen mutlu ekspertiz  bu parçaların hepsini kontrolden geçirerek aracınızın süspansiyon sistemi hakkında bilgileri oto raporu ile sizlere sunar.

İÇERİĞİ PAYLAŞ :
Şimdi Ara
Konum İste