Oto Ekspertiz Fiyatları


Oto ekspertiz fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunun pek çok nedeni var. Özellikle de son yıllarda pek çok yeni firmanın bu sektöre dahil olmasını göz önünde bulundurduğumuz zaman, farklı fiyat tekliflerinin de nasıl ortaya çıkıyor olduğunu anlayabilmemiz mümkündür.

Lite Paket

150 TL

 • Kaporta Ekspertiz
 • Boya Ekspertiz

———– veya ———-

 • Motor Ekspertiz
 • Mekanik Ekspertiz

Pro Paket

250 TL

 • Kaporta Ekspertiz
 • Boya Ekspertiz
 • Motor Ekspertiz
 • Mekanik Ekspertiz
 • Fren Testi
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Kayma Testi

Full Paket

300 TL

 • Kaporta Ekspertiz
 • Boya Ekspertiz
 • Motor Ekspertiz
 • Mekanik Ekspertiz
 • Fren Testi
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Kayma Testi
 • İç-Dış Ekspertiz
 • OBD Beyin Testi (Arıza Tespit)
 • Motor Performans Testi (Dyno)

* Fiyatlarımıza KDV Dahil Değildir.
* Fiyatlarımız Binek Otomobiller için geçerlidir.
* Testlerimiz sonucunca rapor verilmektedir.

Genel olarak oto ekspertiz fiyatı belirlenirken önemli olan birkaç teknik detay vardır. Bu teknik detayların neler olduğunu yazımızın devamında ele alacağız ancak bilmeniz gereken bir diğer önemli ayrıntı ise fiyat belirlemesinde bu teknik detaylar dışında, sektördeki rekabet durumu da fiyatları ciddi oranda etkilemektedir. Özellikle de İstanbul’un pek çok farklı noktasında hizmet veren farklı firmalar olması nedeniyle, bu firmalar arasında rekabet durumu söz konusudur ve dolayısıyla da her bir firma farklı bir fiyat teklifi ile müşteri kazanma gayreti içerisindedir.

İstanbul Oto Ekspertiz Fiyatları

Genel olarak İstanbul oto ekspertiz fiyatları incelediğimizde, bu fiyatların ekspertiz paketine göre belirlenmiş olduğunu görmekteyiz. Yani İstanbul’un herhangi bir noktasında hizmet vermekte olan herhangi bir ekspertiz firmasının sizlere sunacağı fiyat teklifini öğrenmek için paket seçeneklerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Normalde standart bir oto ekspertiz hizmeti fiyatı 150 TL civarında olmaktadır. 150 TL’nin altında bir fiyat teklifi bulabilmeniz çok zor ve hatta imkansızdır. Bu yüzden herhangi bir firmadan hizmet talep etmeden önce bütçenizi 100 TL ile 400 TL arası belirlemeniz en doğrusu olacaktır.

Öte yandan sizlere daha önce de belirttiğimiz gibi firmalar farklı paketler halinde sizlere seçenekler sunmaktadır. 100 TL ile 150 TL arasında olan paket temel oto ekspertiz hizmet paketidir ve pek çok firma bu hizmeti “standart” olarak tanımlanır. Bu ekspertiz hizmeti içeriğinde ilgili yasa ve yönetmelik gereği yapılması gereken tüm teknik kontroller bulunur.

Firmaların standart paket dışında sizlere sunduğu diğer paket seçenekleri ise genellikle standart testlere ek olarak ekstra testleri de kapsar. Örneğin ön ve arka fren ya da süspansiyon testi normalde temel kontrol paketi içerisinde dahil değildir ancak siz ileri düzey bir paketten faydalandığınız zaman bu testlerden de faydalanmış oluyorsunuz.

Sonuç olarak aracınızın daha kapsamlı bir şekilde incelenmesi ve bu inceleme neticesinde elde edilecek bilgilerin rapora yansıtılmasını istiyorsanız, bu durumda ileri düzey paket seçenekleri arasında karar vermeniz daha doğru olacaktır. Öte yandan aracın temel teknik durumu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için ise sadece standart ekspertiz hizmet paketi seçeneğinden faydalanmanız (ki bu hizmet paketi ücreti 200 TL civarındadır) yeterli olmaktadır.

Hizmet paket seçenekleri ve ücretleri hakkında daha fazla ve kesin bilgi almak için firmaların web sitelerini inceleyebilirsiniz. Çünkü sektörde hizmet vermekte olan pek çok firma, web sitesi üzerinde paket içeriklerine ve fiyatlarına yer vermektedir. Sizler de bu sayede bütçeniz doğrultusunda en ideal seçimi yapabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Ücreti Nasıl Belirleniyor?

Oto ekspertiz ücreti, aracın kontrol sürecinde uygulanacak işlemlere göre belirlenmektedir. Aracın hangi testlerden geçeceği, bu testler için ne kadar zaman ve iş gücü harcanacağı, firmanın kar payı ve diğer giderleri gibi ayrıntılar müşterinin ödemesi gereken oto ekspertiz ücretini belirleyen başlıca detaylardır.

Öte yandan ücretlerin belirlenmesinde etki eden bir diğer durum, sektördeki rekabet durumudur. Bazı firmalar daha fazla ve daha hızlı müşteri kazanabilmek için piyasa geneline kıyasla oldukça uygun fiyatlar dahilinde ekspertiz hizmeti verebilmektedir ancak bazı firmalar ise hizmet fiyatını düşürmek yerine hizmet kalitesini ön planda tutarak müşteriyi kazanma ve memnun etme gayreti içerisindedirler.

Sonuç olarak müşterilerin herhangi bir firmayı tercih etmeden önce hem fiyat hem de hizmet kalitesi bakımından iyi bir oto ekspertiz firması olduğundan emin oldukları bir firmadan hizmet talep etmelerini öneriyoruz.

101 Nokta Ekspertiz Fiyatı Ne Kadar?

101 nokta ekspertiz işlemi aracın değerine etki eden tüm teknik detayların gerekli kontrollerden geçirildiği ve test edildiği işlemdir. 101 nokta ekspertiz işlemi fiyatı normal standart ekspertiz fiyatına kıyasla sadece %10-15 gibi oranda daha yüksek olabilmektedir. Net bir fiyat teklifi için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

101 nokta ekspertizinde aracınızın; kaporta boya, motor mekaniği, elektronik aksamı, yürür aksamı, fren sistemi, lastikleri ve iç mekanında toplamda 101 noktada ekspertiz işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu sayede aracınızın teknik durumu ile ilgili olarak tüm ayrıntıları öğrenmiş oluyorsunuz. Alanında uzman bir ekip tarafından kontrol ve test aşamaları büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Oto Ekspertiz Fiyatları 2018

Oto ekspertiz fiyatları 2018 yılında oldukça fazla değişkenlik göstermektedir. Bu durumun en temel sebeplerinden birisi ise 2018 yılında oto ekspertiz hizmeti ile ilgili olarak yapılan yeni düzenlemelerden kaynaklanmaktadır. Yapılan yeni düzenlemeler kapsamında artık ikinci el araç piyasasındaki pek çok araç modeli için oto ekspertiz yaptırmak zorunlu hale gelmiştir. Bu doğrultuda yatırımcılar bu sektörü değerlendirmiş ve hala yeni birçok firmanın sektörde faaliyet göstermeye başladığını görmekteyiz. Sonuç olarak pek çok yeni ve mevcut firmaların da olması, pek çok farklı oto ekspertiz ücretleri müşterilere sunulmaktadır. Bu aşamada müşterilerimize sadece fiyat odaklı değil aynı zamanda hizmet kalitesi odaklı, doğru bir firma tercihi yapmalarını önermekteyiz. Bu sayede zaman kaybetmeden ve herhangi bir riske girmeden, güvenli bir şekilde ekspertiz hizmetinden faydalanabilirler. İstanbul ilinde oto ekspertiz fiyatlarını karşılaştırabilmek için tıklayınız.

En Uygun Oto Ekspertiz Ücreti

Piyasa genelinde bulabileceğiniz en uygun oto ekspertiz ücreti sunma gayreti içerisinde olan firmamız, bu bağlamda sizler için de en iyi teklifi sunmaya hazırdır. Web sitemizden kolay bir şekilde teklif alabileceğiniz gibi bizlerle iletişime geçerek de sizlere sunacağımız en uygun fiyat teklifimizi öğrenebilirsiniz. Nitekim müşterilerimiz açısından uygun fiyat teklifinin ve aynı zamanda da hizmet kalitesinin ne derecede önem teşkil ediyor olduğunun farkındayız. Bu farkındalık ile hizmet vermekte olan firmamız, şimdiye kadar İstanbul genelinde bizleri tercih eden müşterilerimizi hem fiyat hem de hizmet bakımından memnun etmiştir. Aracınızı titizlikle inceliyor ve her bir teknik detayı ile ilgili olarak sizlere oto ekspertiz raporunu sunuyoruz. Objektif, güvenilir oto ekspertiz firması olmakla birlikte aynı zamanda en uygun fiyatlı İstanbul oto ekspertiz firması olarak da beklentilerinizi karşılamaktayız. Web sitemiz üzerinden kolayca hizmet talebinde bulunabilir ya da dilerseniz öncesinde web sitemizdeki teklif al formunu doldurarak, sadece bir kaç dakikada sizlere sunacağımız oto ekspertiz fiyat teklifimizi öğrenebilirsiniz. Bütçenize uygun bir seçenek ve de güvenilir, kaliteli hizmet sunuyoruz.

İÇERİĞİ PAYLAŞ :
Şimdi Ara
Konum İste