Elektronik Test ve Kontrolü

Elektronik Test ve Kontrolü Nedir?

Elektronik Test ve Kontrolü; günümüzde araçlarımızın tüm elektronik aksamını kontrol modülüne bağlanarak, araçta elektronik olarak kontrol edilen sistemlerin çalışabilirliğini ve var ise arızalarını tespit ederek tanımlayan bir testtir.

Peki, bu elektronik kavramı nedir acaba? Elektronik kelimesi günümüzde hayatımızı her alanda kolaylaştıran, bilgi işleyen ve taşıyan bir bilim dalını anlatan ifadedir. Hayatımızın her alanında sık sık elektronik cihazlar kullanmaktayız. Buna günümüzün çoğunu içerisinde geçirdiğimiz otomobillerimiz de dâhildir. Çok değil 1980’lerden önce elektronik aksam bulunan araca sahip olmak neredeyse bir hayaldi. Günümüzde ise hemen hemen tüm araçların motor sistemine kadar elektronik parçalardan oluşmaktadır. İşte tam bu nedenle elektronik test ve kontrolü daha önemli hale gelmiştir.

Elektronik Test ve Kontrolü Nasıl Yapılır?

Elektronik Test ve Kontrolü, oto ekspertiz incelemesi amacıyla Mutlu Ekspertize getirdiğiniz aracınız öncelikle test alanına alınır. Burada işin ehli ustalarımız tarafından aracınız kontrol ünitesine bağlanarak detaylı incelemeden geçirilir. Aracın daha önce oluşmuş arızası var ise tespit edilir ve arızalar oto rapora eklenerek tarafınıza teslim edilir.

Bu arada amaç, alımını yapmak istediğiniz veya satışını gerçekleştireceğiniz aracınızın insan gözüyle dışarıdan tespit edilemeyecek arızalarını tespit ederek kullanıcı olarak hem sizlerin hem de aracınızda yolculuk edecek sevdiklerinizin hayatlarını güvence altına almaktır.

Sizlerde araç alırken mutlaka Elektronik Test ve Kontrolü yaptırmalı ve yola öyle çıkmalısınız.

Neden Elektronik Test ve Kontrolünü Mutlu Ekspertize Yaptırmalıyım?

Elektronik Test ve Kontrolü, elbette birçok oto ekspertiz firmasının yapabildiği bir işlemdir. Fakat sizlerin de bildiği üzere oto ekspertiz işinde üçkağıtçılar düzgün işini yapan kişilerin önünü kesmektedirler. Bu da sizlerin bu işleme mesafeli olmanıza neden olmaktadır. İşte tam olarak bu nedenle Mutlu Ekspertiz olarak alımını yapmak istediğiniz veya satışını gerçekleştireceğiniz aracınızı, taraf tutmadan, alıcı ve satıcı olarak değerlendirmeden sadece araç güvenliğini ve mutlu sürüş keyfini doyasıya yaşamanız adına tüm kurallarına uygun olarak, Elektronik Test ve Kontrolü gibi tüm testlerin tam zamanında ve doğru olarak yapılması ile sorumluyuz. Mutlu ekspertizin diğer İstanbul oto ekspertiz firmalardan farkı buradan mutlu ayrılmanız ve hizmetimizden memnun kalmanızdır.

Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Oto ekspertiz fiyatları ya da sadece Elektronik Test ve Kontrolü fiyatı için de bize ulaşabilirsiniz.

İÇERİĞİ PAYLAŞ :
Şimdi Ara
Konum İste