17 Tem 2018

Ekspertiz Firmaları Kimdir? Oto Ekspertiz Firmaları Ne İş Yapar?

Oto ekspertiz firmaları, ikinci el araç piyasasında hizmet veren firmalardır. Bu firmalar, 13 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan; “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre hizmet vermektedirler. Yönetmeliği incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

İlgili yönetmeliğin detaylarını dikkate aldığımız zaman, bir oto ekspertiz firmasının temel görevinin; ikinci el piyasasında satışa sunulan herhangi bir aracın durumu ile ilgili olarak ayrıntılı rapor hazırlama hizmeti vermek olduğunu söyleyebiliyoruz.

Bir oto ekspertiz firması, ekspertiz merkezi ya da istasyonu adı verilen noktada aracın her türlü kontrolünü yapar. Firmalar artık “mobil oto ekspertiz” hizmeti de vermektedirler. Bu sayede, ekspertiz işlemi yapılacak aracın, ekspertiz istasyonuna kadar gitmesine gerek kalmadan, bulunduğu noktaya kadar gelecek tam donanımlı mobil oto ekspertiz aracı ve bu araçta bulunan uzman personeller sayesinde kolayca ekspertiz işlemi yapılabilmekte ve ekspertiz raporu çıkarılabilmektedir.

En İyi Oto Ekspertiz Firmaları

Piyasada hizmet vermekte olan pek çok oto ekspertiz firmaları bulabilmeniz mümkündür. Bu firmalar arasında, hangisi daha iyi? bunu anlayabilmeniz için ise bazı ayrıntıları dikkate almanız gerekir.

Buna göre;

  • İşini zamanında yapıyor mu?
  • Mobil ekspertiz hizmeti var mı?
  • Ne kadar fiyat teklifi sunuyor?
  • Personellerin, müşteriye karşı tutumu ne şekilde?
  • Tarafsız bir şekilde rapor hazırlayacak mı?

Bu gibi ayrıntıları dikkate aldığınız zaman, alanında iyi bir firmayı tercih edebilmeniz mümkün olacaktır.

Günümüzde, teknolojinin gelişimine ayak uyduran kaliteli firmalar zaten genellikle bir web sitesine sahiptirler. Dolayısıyla, herhangi bir oto ekspertiz firmasının alanında ne kadar iyi olduğunu anlamak, hizmet kalitesini ölçmek için web sitesinden faydalanmanız doğru bir yöntem olacaktır.

Güvenilir Oto Ekspertiz Firması

Önemli olan bir diğer konuda “güvenilirlik” konusudur.

Bildiğiniz gibi, özellikle de İstanbul’da ikinci el araç piyasasında türlü kurnazlıklar, hileler ve yolsuzluklar yapılmaktadır. Bu yüzden dolayı, ikinci el piyasasına alıcıların güveni neredeyse hiç kalmamıştır. Nitekim devletin ilgili yürütmeliği gündeme getirmesinin temel sebeplerinden birisi de budur. İkinci el piyasasına yönelen alıcıların, mağduriyet yaşamadan, ihtiyaç duydukları araçları satın alabilmesi amaçlanmaktadır.

Sonuç olarak bir oto ekspertiz firması alıcı ile satıcı arasında objektif bir hizmet anlayışına sahip olmak zorundadır. Herhangi bir şekilde güven vermeyen bir ekspertiz firması, içinizde her daim kuşku bırakır. Bu yüzden dolayı, herhangi bir oto ekspertiz firması seçimi yaparken sadece o firmanın sizlere sunduğu fiyat teklifine göre değil, firmanın ne kadar güvenilir olduğuna göre de kararınızı vermelisiniz.

İstanbul Oto Ekspertiz Tavsiye

Eş, dost, akrabadan İstanbul oto ekspertiz tavsiyesi istemek doğru bir yöntemdir ancak bazen kendi imkanlarınız ile keşfettiğiniz firmalar işinizi daha da kolaylaştırır. Örneğin bizleri tercih eden müşterilerimizin pek çoğu firmamızı internet üzerinden keşfetmiş durumdalar.

Bizlere ulaşan müşterilerimizi her koşulda memnun etmeye odaklı bir hizmet anlayışındayız. Bu bağlamda sektörde profesyonelliğin ne derece önemli olduğunun farkındayız. Öte yandan “tamamen objektif” bir yaklaşım ile oto ekspertiz hizmeti vermekteyiz.

Bir aracın tüm teknik aksamını A’dan, Z’ye titizlikle inceleyerek, ekspertiz raporu hazırlıyoruz. Hazırladığımız rapor oldukça ayrıntılı, anlaşılır, açık ve net bilgilerden oluşuyor. Bu raporu ulaştıracağımız müşteri kolaylıkla araç hakkında merak ettiği soruların cevaplarını öğrenebilmektedir ve bu sayede söz konusu aracı satın alıp, almama konusunda net bir karar verebilmektedir.

Firmamız sadece tek bir istasyon merkezi ile hizmet vermekte kalmayıp, İstanbul Avrupa ya da Anadolu Yakası da dahil olmak üzere mobil ekspertiz hizmeti ile de aracını bulunduğu konuma kadar gelerek, profesyonel ve titiz bir şekilde ekspertiz hizmetini gerçekleştirmektedir.

En İyi Oto Ekspertiz İstanbul

Firmamız, alanında her daim “en iyi” olmayı amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda müşteriye karşı doğru ve saygılı bir yaklaşımda bulunurken, hizmet sürecinde de işini uzmanlıkla ve titizlikle gerçekleştirmektedir. Sonuç olarak şimdiye kadar bizleri tercih eden müşterilerimizin memnuniyetini kazanmış olduğumuz gibi, en iyi oto ekspertiz İstanbul firması arayan müşterilerimizin de beklentilerini karşılayacağımıza inanıyoruz.

Bizlerle iletişime geçmeniz durumunda, sizler için en ideal ekspertiz paketimizi ve en uygun fiyat teklifimizi sunabilir, hizmet sürecimize dair merak ettiğiniz tüm ayrıntılar hakkında bilgi verebiliriz. Dilerseniz online randevu oluşturarak, anında ekspertiz işlemi talep edebilmeniz de mümkündür.

İÇERİĞİ PAYLAŞ :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara
Konum İste