Kaporta ve Boya Kontrolü

Kaporta Ve Boya Kontrolü Nedir?

Kaporta, otomobil, kamyon gibi motorlu kara taşıtlarında, motoru örten açılır kapanır biçimdeki kapak da içinde olmak üzere taşıtın tüm sac bölüme verilen isimdir. Bu kaporta kelimesinin genel açıklamasıdır. Otomobilleri kullanan biz sürücüler için ise kaporta, araçlarımızın en değer verdiğimiz bölümüdür. Çünkü biz sürücüler için araçlarımız İstanbul gibi büyük metropollerde hemen hemen tüm günümüzü trafikte geçirdiğimiz evlerimizdir. İşte tam bu nedenle onun iyi görünmesi bizler için önemlidir. Bu da demektir ki Kaporta ve boya kontrolü oto ekspertiz işleminin olmazsa olmazıdır.

İşte 2. El araç alırken hepimizin ilk bakışta dikkat ettiğimiz kaporta ve boya bölümünün uygun ekipmanlarla ve milimetrik hesaplarla kontrol edilmesi ve raporlanmasına Kaporta ve Boya Kontrolü denir.

Kaporta Ve Boya Kontrolü Nasıl Yapılır?

Kaporta Ve Boya Kontrolü oto ekspertiz incelemesi amacıyla Mutlu Ekspertize getirdiğiniz aracınızın öncelikle test alanına alınmasıyla başlar. İşinin ehli ustalarımız tarafından incelemeye alınan aracınız milimetrik sapmayı bile tespit edebilen cihazlarla taranarak değişen parça ve yeni boya vs. olup olmadığına bakarak detaylı raporlanarak tarafınıza teslim edilir.

Kaporta Ve Boya Kontrolü testinde ayrıca aşağıdaki noktalarda, detaylı inceleme sonrası oto rapora eklenir.

  • Tüm Gövde Kontrolü
  • İç ve Dış Tavan Kontrolü
  • Değişen Parça Kontrolü
  • Şase Kontrolü
  • Havuz Sacı Kontrolü
  • Marşpiyel Kontrolü
  • Arka ve Ön Panel Kontrolleri

Neden Kaporta Ve Boya Kontrolünü Mutlu Ekspertize Yaptırmalıyım?

Trafik yoğunluğu, ani duraksamalar veya bir anlık dikkat dağınıklığı kazalara neden olmaktadır. Bu kazalarda en çok kaporta da hasar bırakmaktadır. Bu nedenle 2. El araçlarınızın değişen parçaları ve/veya yapılan yeni boyatma işlemi nedeniyle kaporta ve boya kontrolü yapılması gerekmektedir.

İşte tam olarak bu nedenle Mutlu Ekspertiz olarak alımını yapmak istediğiniz veya satışını gerçekleştireceğiniz aracınızı taraf tutmadan, alıcı ve satıcı olarak değerlendirmeden sadece araç güvenliğini ve mutlu sürüş keyfini doyasıya yaşamanız adına tüm kurallarına uygun olarak, kaporta ve boya kontrolünün doğru olarak yapılması ile sorumluyuz. Mutlu Ekspertizin diğer İstanbul oto ekspertiz firmalardan farkı buradan mutlu ayrılmanız ve hizmetimizden memnun kalmanızdır.

Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Oto ekspertiz fiyatları ya da sadece Kaporta Ve Boya Kontrolü fiyatı için de bize ulaşabilirsiniz.

İÇERİĞİ PAYLAŞ :
Şimdi Ara
Konum İste