18 Şub 2017

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Artık araç alırken ve satarken aracınızı tarafsız, emniyetli ve güvenle test ettirebileceğiniz  Mutlu Oto Ekspertiz servisi var. Mutlu Oto Ekspertiz servisine gelen araçlar ilk önce Türkiye’de hiçbir ekspertiz firmasında bulunmayan her marka ve model aracın orjinal test cihazlarıyla motor şanzımanından airbaglerini tutunda tüm elektronik donanım ve servis bakım kayıtlarının ekspertizi yapılır ve oto ekspertiz raporunda sizlere sunulur.

Oto Ekspertiz Testi Nasıl Yapılır?

Son teknoloji cihazı olan dyno test ile aracın motor performası, aracın kaç beygir güç ürettiği, ne kadar tork ürettiği, gücün ne kadarını tekerleklere aktardığını ve meydana çıkan kayıp güç ortaya çıkarılır. Bir sonraki aşamada yanal kayma testi yapılarak, ön teker ve arka tekerler arasındaki oranlar ölçülerek güvenli sürüşe uygun olup olmadığı test edilir. Fren testinde ise aracın frenlerinin ne derece tutup tutmadığı, fren balataları ve diskleri kontrol edilir. Süspansiyon testinde ise aracın amortisörleri kontrol edilir.

Mutlu Oto Ekspertiz aracınızın her köşesini ve gözle görülmeyen her noktalarını, tecrübeli ve profesyonel ekiple analiz ederek merak edilenleri gözler önüne sergiler. Araçların boyası özel cihazlarla ölçülüp, kazası, değişeni veya boyanan parçaları varmı tespit edilir.

Araç lifte kaldırılarak aracın alttan darbe alıp almadığı, motorda, şanzımanda, taban sacında hasar varsa not edilir. Aynı zamanda aracın şanzımanında, motorunda, diffiransiyelinde olabilecek yağ kaçakları varmı kontrol edilir. Bu aşamada lastik derinlikleride kontrol edilmektedir.

Oto Ekspertiz Raporu

Tüm oto ekspertiz test aşamaları tamamlandıktan sonra elde edilen bilgiler ile oto ekspertiz raporu hazırlanarak bir dosya halinde Mutlu Oto Ekspertiz garantisinde siz değerli müşterilerimize sunulur.

Alacağınız veya satacağınız her marka ve modal aracı Mutlu Oto Ekspertiz servisine getirebilirsiniz.

İÇERİĞİ PAYLAŞ :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara
Konum İste